close
متخصص ارتودنسی

خدای وهابیت اینگونه است؟

موج ظهور

خدای وهابیت اینگونه است؟

به نظر شما کدام خدا شایسته پرستش است؟ خدای وهابیت که با چنین پندار بیمارگونه درباره خداوند سبحان آن را در حد یک جوان و یک جسم پایین آورده اند یا خداوندی که پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام بر اساس آیات و روایات معصومین منزّه از هرگونه تجسیم، تمثیل و تنظیر می دانند؟

آیا خدای وهابیت که در زیر به برخی از شاخصه های آن اشاره می شود، پرستیدنی و معتقدان به چنین خدایی دارای توحید ربوبی است؟

آنچه در این سطور آمده طنز و فکاهیات نیست؛ لطفا بدقت بخوانید:
« خدایی جسمانی در سیمای جوانِ خوش سیما و گندمگون، با موهای فرفری و در هم پیچیده، با چهره ای بسیار شبیه به چهره حضرت آدم، با کفشهای زیبای زردگون، دارای اعضای و جوارحی همچون چشم، گوش، دست، پا و در عین حال بدون ریش، عورت، کبد و طحال، بر صندلی در عرش تکیه زده، گاهی سوار بر الاغ و یا پشت پشه، به آسمان دنیا فرود می آید، صدای خنده مستانه اش شنیدنی، گاهی خندان، گاهی متعجب، چون دلتنگ دیدارش شویم در خواب به دیدارش نائل گردیده، و گرنه حتما در قیامت به وضوح و روشنی همچون ماه شب چهارده، افتخار دیدارش نصیبمان خواهد گردید و چون او را نشناسیم با ساق پای عریانش شناخته، سپس به منزلش وارد شده در برابرش به سجده افتیم؛ خدایی که مساحت بهشت و تعداد بهشتیان ساکن در آن را نمی داند، به همین روی برای خالی نماندن بخش زیادی از بهشت، گروهی از انسان ها را همان زمان می آفریند تا بخشی از بهشت، بی استفاده نمانده و نیز در برابر درخواست فراوان جهنم برای بلعیدن کافران و دوزخیان، پس از آن که گروه فراوانی از آنان را فوج فوج به دوزخ می ریزد، اما چون دوزخ را سیرایی نیست بالاخره و به ناچار خود، جهنمی گردیده و پا در آتش نهاه و اشتهای سیرای می بخشد....[1]


 این ها مبانی فکری و اعتقادی گروهی از مسلمان نماهایی است که خود را مومن ترین مسلمانان می نامند و غیر خود را کافر و مشرک می دانند.


مسلمان نماهای وهابی نه تنها منکر این سخنان نیستند بلکه با شدّت و حدّت از این سخنان دفاع کرده و مخالفان خود را مستحق مرگ دانسته و فتوای قتلشان را صادر می کنند.

 

اما خدای ما چگونه است؟
اگر توحید و خدایی که وهابیت ما را به آن می خواند، همان خدایی است که در بالا آمده، ما به چنین خدایی «مشرک هستیم». از او « برائت جسته و او را بندگی نمی کنیم» و خدای خود را از آنچه مسلمان نماهای وهابی و گروه وهابیت توصیف می کنند پاک و منزّه می دانیم. چرا که خدای ما اینچنین خدایی است:


« یکتا[قل هو الله احد]، بی همتا[ولم یکن له کفواً احد]، بی مانند[لیس کمثله شیءٌ]، دارای تمام هستی[ولله المشرق و المغرب]، با ما در همه جا[و هو معکم أینَ ما کُنتُم (حدید4)]، خارج از کون و مکان[فأینما تُوَلّوا فَثَمَّ وَجهِ اللهِ(بقره 115)]، منزه از توصیف و خیال وهمانی[سُبحانَهُ وَ تَعالی عَمّّا یَصِفونَ(انعام 100)]، بی نیاز از هر آنچه در دایره هستی است[ فَإنَّ الله غَنیٌّ عنِ العالَمِینَ(آل عمران97)]، بیننده همه چیز[لا تُدرِکُه الابصارُ و هو یُدرِکُ الابصارَ(انعام 103)] و غیر قابل دیدن[قال رَبِّ أرِنی اَنظُر إلیکَ قال لن تَرانی(اعراف143)]، در دایره تشبیه و جسمانیت[ فلا تضرِبُوا لله الامثالَ إنّ الله یعلَمُ و انتم لاتعلمون(نحل 74)] و در حیطه علم و آگاهی ما نمی گنجد[و لایحیطون به علماً(طه 110)]، و ...»


حال به نظر شما کدام خدا شایسته پرستش است؟ خدای وهابیت که با چنین پندار بیمارگونه درباره خداوند سبحان آن را در حد یک جوان و یک جسم پایین آورده اند یا خداوندی که پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام بر اساس آیات و روایات معصومین منزّه از هرگونه تجسیم، تمثیل و تنظیر می دانند؟


آیا واقعا می توان به وهابیون "موحد" اطلاق کرد؟ و به زعم آنان پیروان مکتب اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین را مشرک خواند؟!

دیدگاه ها برای این مطلب

نوشته شده توسط : مهرخ
تاریخ : 1392/6/11


نظر :
خداشون شباهت زیادی با خدای یهود داره
پاسخ : فرقه وهابیت ساخته یهود می باشد این ها فرقه وهابیت رو برای اهل سنت و فرقه بهائیت را برای شیعیان ساخته اند که دیگر اهل سنت و شیعیان به جای این که کارهای یهودیان را رصد و تحلیل کنند کاری به کار یهود نداشته باشند و با این فرقه ها سرگرم باشند

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی